Znicz w miarę bezpieczny

Jeden wypadek w okolicy świdnickiego cmentarza, dziesięć kolizji drogowych, dwa zatrzymane prawa jazdy za prowadzenie po alkoholu i dwa za nadmierną prędkość – to bilans tegorocznej akcji „Znicz” prowadzonej przez świdnickich policjantów. W sumie świąteczny okres na drogach w powiatu świdnickiego upłynął bardzo bezpiecznie.


Akcja trwała od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada. W jej ramach na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, mogliśmy spotkać więcej policyjnych radiowozów i częściej niż zwykle natknąć się na drogową kontrolę. – Przez cztery dni policjanci przebadali 355 kierowców na zawartość alkoholu, stwierdzając dwa przypadki kierowania w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze nałożyli również 110 mandatów karnych, głównie za zbyt szybką jazdę, a dwóch kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące z powodu przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – przedstawia statystyki akcji asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Najpoważniejszym zdarzeniem drogowym odnotowanym w tym czasie był wypadek, do którego doszło 2 listopada w okolicy świdnickiego cmentarza przy ul. Wyszyńskiego. 88-letnia kobieta nagle weszła zza zaparkowanych aut na jezdnię, wprost pod koła nadjeżdżającej hondy. Piesza z dość poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

– Kierujący hondą 35-latek z Łęcznej oraz poszkodowana w zdarzeniu kobieta byli trzeźwi. Świdnicka policja bada dokładne okoliczności tego zdarzenia – dodaje E. Domaradzka.

Ponadto świdniccy policjanci odnotowali dziesięć kolizji drogowych. Najgroźniej wyglądająca miała miejsce w poniedziałek na ulicy Piaseckiej, gdzie 59-letni kierowca renault, jadąc od strony Piask z zamiarem skrętu w lewo w kierunku ul. Droga Męczenników Majdanka, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka 19-letniemu kierowcy audi, w wyniku, czego doszło do zderzenia pojazdów. Do szpitali trafił kierowca audi i pasażerka renault. Na szczęście okazało się skończyło się na ogólnych, niezagrażających życiu, potłuczeniach. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here