Znikną druty znad Turystycznej. Tylko kiedy?

Słupy i druty szpecą okolice ulicy Turystycznej i niepokoją mieszkańców

Ulica Turystyczna zyska nowe oświetlenie, a do tego znikną z niej słupy i druty elektryczne. Ratusz deklaruje, że stanie się to możliwie jak najszybciej. Tylko, że póki co nie ma na to pieniędzy.


O likwidację napowietrznej linii elektrycznej przy ulicach Kopernika i Turystycznej od dawna zabiegają mieszkańcy. Teraz ich starania wsparł radny Włodzimierz Radek (klub radnych burmistrza Jaksona).

– Proszę o podjęcie rozmów w tej sprawie z zakładem energetycznym. To niedługi odcinek, który jeszcze pozostał w tych okolicach, gdzie już w większości zastosowano linie podziemne, bardziej bezpieczne i mniej ingerujące w funkcjonalność osiedli mieszkaniowych – napisał przewodniczący rady miasta do burmistrza.

Okazuje się, że miasto miało już to na uwadze i nawet poczyniło kroki w tym kierunku.

– Rozmowy z tej sprawie z PGE Dystrybucja S.A. już zostały podjęte. Na nasze zlecenie PGE jest gotowe w każdej chwili zdemontować urządzenia linii napowietrznej i zastąpić ją podziemną, ale ta linia zasila oświetlenie ul. Turystycznej, co oznaczałoby, że ulica pozostałaby bez oświetlenia – odpisał radnemu burmistrz Waldemar Jakson, deklarując, że gmina najpierw zamontuje nowe oświetlenie na ulicy Turystycznej i wtedy wystąpi do PGE o demontaż słupów i drutów.

Jak zapewnia burmistrz, miasto postara się znaleźć pieniądze na tę inwestycję jeszcze w tegorocznym budżecie. – Jeśli się nie uda, zadanie to zostanie wpisane do budżetu roku przyszłego – obiecuje burmistrz Jakson. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here