Zniszczyli i nie naprawili

Podczas przebudowy ulicy Sybiraków ciężki sprzęt uszkodził chodnik na ul. Partyzantów. Urzędnicy zapewniali, że wykonawca inwestycji naprawi wszystkie szkody. Droga została ukończona kilka tygodni temu, a chodnik pozostał zniszczony…

O sprawie pisaliśmy, gdy trwała przebudowa ulicy Sybiraków. Ciężki sprzęt podczas wykonywanych prac najechał i uszkodził stary chodnik przy pobliskiej ul. Partyzantów. Urzędnicy zapewniali, że wykonawca, firma BG Construction z Wólki Tarnowskiej, naprawi wszystkie powstałe szkody. Droga została ukończona, ale chodnika nikt nie wyremontował.
Drogowcy zabrali sprzęt i zapomnieli o tym, że ich obowiązkiem jest pozostawienie terenu w takim stanie, w jakim był przed rozpoczęciem inwestycji.

Urzędnicy powinni tego dopilnować, ale najwyraźniej uznali, że są ważniejsze sprawy, niż stary chodnik na ul. Partyzantów. Zapytaliśmy Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, kiedy firma, która realizowała inwestycję na ul. Sybiraków, naprawi chodnik, ale odpowiedzi nie dostaliśmy. Do tego czasu piesi, zwłaszcza starsze osoby, muszą uważać, by na Partyzantów nie skręcić nogi. (s)