Znów alarmy bombowe

W ostatnim tygodniu policja otrzymała kilka kolejnych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych bądź gazowych na terenie szkół z powiatu krasnostawskiego. – Wiadomości do konkretnych instytucji trafiły drogą elektroniczną – mówi Jolanta Babicz, rzecznik policji w Krasnymstawie.

Informacje o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych otrzymały: 29 września – Zespół Szkół nr 2 w Krasnymstawie, 30 września – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej (bomba gazowa) oraz urząd gminy w Siennicy Różanej i SP w Jaślikowie (gmina Krasnystaw), 1 października – SP w Siennicy Różanej (zgłoszenie o podłożeniu ładunku z gazem), 2 października – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie (zgłoszenie o podłożeniu ładunku z gazem).

Ewakuację uczniów oraz personelu przeprowadzono m.in. w ZS nr 2 w Krasnymstawie i SP w Jaślikowie. – W każdym przypadku zaraz po zgłoszeniu na miejsce zostali wysłani policjanci oraz inne służby ratunkowe. Przeszukano i dokładnie sprawdzono każde pomieszczenie oraz przyległy teren.

Nie ujawniono żadnych ładunków wybuchowych, ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem. Ustalamy autorów rozsyłanych wiadomości elektronicznych – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. W ubiegłym tygodniu do alarmów bombowych doszło w ZS w Żółkiewce i SP w Łopienniku Nadrzecznym. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here