Znów pociekła szlachetna krew

Prawie 9,5 litra pozyskanej krwi – to efekt ostatniej akcji zorganizowanej przez Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.


Kolejną, trzecią już w tym roku akcję krwiodawstwa zorganizowano przed Wielkanocą. Chętni mogli oddać krew w ambulansie, który stanął przy wejściu do zakładu. Zgłosiło się 25 osób, z czego 21 mogło oddać krew

– Mimo pandemii i wielu obostrzeń, oddawanie krwi jest bezpieczne – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu. – Wspólnie z RCKiK w Lublinie dbamy o stwarzanie takich warunków, które zapobiegają zakażeniu. Jako krwiodawcy mamy też pełną świadomość, że nie możemy się poddawać pomimo trudnego okresu, gdyż na krew oczekują szpitale i chorzy pacjenci. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zgłosili się do ostatniej i poprzednich akcji. W dotychczasowych tegorocznych akcjach oddania krwi wzięło udział ponad 80 osób, które oddały 36,45 litra krwi. Już dziś zapraszamy do kolejnej akcji w naszym mieście, która odbędzie się w dniu 7 maja w ambulansie, który będzie oczekiwał na chętnych przed „PZL-Świdnik” S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here