Znów polała się krew

Wśród świdnickich krwiodawców nie brakuje pań

29 krwiodawców i ponad 13 litrów krwi – to efekt kolejnej akcji zorganizowanej przez Klub HDK PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik”.


Akcja odbyła się w ambulansie, który stanął na parkingu przy Parku Technologicznym w Świdniku. Jak oceniają organizatorzy była bardzo udana. – Zgłosiło się 29 osób, co przełożyło się na ponad 13 litrów pozyskanej krwi. Dodam, że w ostatnim czasie nasi krwiodawcy – około 10 osób – oddało 4,5 l krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a podczas sierpniowej akcji w Mełgwi pozyskaliśmy ponad 11 litrów krwi – podsumowuje Andrzej Słotwiński, prezes Honorowy Klubu HDK PCK przy „PZL-Świdnik”.

– Na tym nie poprzestajemy. Kolejna akcja zaplanowana jest na 1 października, na parkingu przy Parku Technologicznym i już dziś zapraszamy do udziału w niej. Chciałbym również serdeczne podziękować kierownictwu Parku Technologicznego za możliwość organizacji akcji na parkingu należącym do parku, a także samym krwiodawców za ten dar życia – mówi prezes Słotwiński.

Mimo że do końca roku zostało jeszcze kilkanaście tygodni, to świdniccy krwiodawcy już planują działalność na 2021 i mają zamiar włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Jesteśmy po wstępnych rozmowach z MOK w Świdniku i RCKiK w Lublinie w sprawie organizacji akcji poboru krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego. Będzie to dar życia od krwiodawców i mieszkańców miasta oraz powiatu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje A. Słotwiński.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here