Znów sprawdziły jak smakuje złoto

Nasze złotka

Trzy złota i dwa srebra indywidualnie oraz miano najlepszej drużyny przywiozły z Mistrzostw Polski U20 i U23 kobiet w zapasach zawodniczki MKS Cement Gryf Chełm.

Tytuły mistrzyń Polski wywalczyły Olha Padoshyk (62 kg), Alicja Nowosad (65 kg) i Daniela Tkachuk (76 kg). Padoshyk po trzech łatwo wygranych pojedynkach w walce finałowej pokonała Aleksandrę Witoś z LKS Orła Namysłów 6-2.

Aktualna wicemistrzyni Europy U20 Alicja Nowosad również potwierdziła swoją dominację w kraju w tej kategorii wiekowej i wagowej finale pokonując swoją klubową koleżankę Wiktorię Kamelę.

Walcząca w kategorii do 76 kg Daniela Tkachuk też nie dała szans swoim rywalkom w walce o złoty medal pokonując Zuzannę Gibalską z LKS Znicz Chęciny.

Srebrny medal oprócz wspomnianej Wiktorii Kameli zdobyła Marta Gajowniczek. Blisko podium była Monika Dadas, która przegrała walkę o brązowy medal.

Warto dodać, że MKS Cement Gryf Chełm zwyciężył w klasyfikacji drużynowej zarówno w juniorkach-U20 oraz w kategorii młodzieżowej- U23.

Trenerami zawodniczek są Igor Lobas i Dariusz Kucharski. Serdecznie gratulujemy! JJ