Zobacz wystawę krasnostawskiego artysty

W Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Hendigerego, artysty od dzieciństwa związanego w Krasnymstawie.

Ekspozycja zaprezentowana w murach krasnostawskiego muzeum jest pierwszą wystawą artysty od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Składa się na nią 12 prac wykonanych w technice olejnej, tempery i kolażu, w którym w dzieło malarskie wkomponowane zostały elementy metalowe.

Część z obrazów stworzona została na nieoczywistych podłożach, takich jak np. drzwiczki szafki z pozostawioną w centrum wizerunku klamką. Otwarcie wystawy cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło liczną publiczność. Wernisaż stanowił debiut pełniącej obowiązki dyrektora Muzeum Elżbiety Sobczuk, która wraz z artystą otworzyła ekspozycję. Piotr Hendigery od dzieciństwa związany jest z Krasnymstawem.

W 1977 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecne ASP) na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby.

Brał udział w takich przedsięwzięciach artystycznych jak: Krajowe Biennale Młodych „Droga i Prawda” we Wrocławiu (1987 r.), wystawa studentów i pedagogów „Wrocław-Mons” w Mons (Belgia, 1987 r.), pokonkursowej wystawie malarstwa im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (1989 r.), wystawie malarstwa „Czas na odsłonę” w Lublinie (1991 r.) czy indywidualnej wystawie swojego malarstwa również w Lublinie (1994 r.).

Współdziałał też w projektach wrocławskiego artysty Lecha Twardowskiego: wrocławska „Wieża Malowana”, „Malowanie Grodzkiej” w Lublinie oraz Święto Koloru „Malarz+Dziecko” we Wrocławiu. Ekspozycja dostępna będzie do końca października 2019 r. (k)