Żółkiewka liderem, Izbica na końcu

– Z dumą informujemy, że w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszy polski samorząd w tym roku gmina Żółkiewka jest liderem w powiecie krasnostawskim – cieszy się Jacek Lis, wójt Żółkiewki. Drugie miejsce dla Fajsławic, trzecie dla Łopiennika Górnego, a ostatnie dla Izbicy.

W Polsce gmina Żółkiewka sklasyfikowana została na 338. miejscu na 1533 gminy wiejskie. – To świetny wynik – komentuje Jacek Lis, wójt Żółkiewki. – Ranking samorządów „Rzeczpospolitej” jest jednym z najbardziej uznanych, prestiżowych i wiarygodnych rankingów w Polsce. Od 17 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, wyłania i pokazuje te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój – dodaje.

Oceniane są m.in. efekty działań miast i gmin w zakresie troski o jakość życia mieszkańców, stan środowiska oraz rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i zarządzania. Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia rankingu samorządów są publicznie dostępne bazy danych GUS i ministerstwa finansów oraz informacje udzielone przez samorządy. Drugie miejsce w powiecie, a 402. w Polsce zajęła w rankingu gmina Fajsławice, a trzecie (472. w Polsce) – Łopiennik Górny. Pozostałe lokaty krasnostawskich samorządów: 474. Rudnik, 515. Kraśniczyn, 550. Krasnystaw, 849. Gorzków, 1311. Siennica Różana, 1351. Izbica. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here