Żołnierze zatrzymali pijaka

W czwartek, 16 sierpnia, 24-letni mieszkaniec gminy Rejowiec jechał nissanem przez miejscowość Zawadka w powiecie biłgorajskim. Nagle zjechał do rowu.

Świadkami zdarzenia byli żołnierze z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu, którzy wracali w tym czasie ze strzelnicy pod Chełmem. Żołnierze zatrzymali się i podbiegli do nissana, aby sprawdzić, dlaczego kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Okazało się, że 24-latek był kompletnie pijany. Żołnierze zatrzymali go i wezwali policję. Kierowca nissana miał w sobie dwa promile alkoholu.

– Żołnierze obrony terytorialnej są szkoleni tak, aby skutecznie reagować na różnego rodzaju sytuacje, również te w życiu codziennym, które mogą zagrażać bezpieczeństwu obywateli – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Terytorialnej. – W tym przypadku, bez wahania i szybko podjęli interwencję, która być może ocaliła komuś życie na drodze.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, zlokalizowanych w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. WOT w województwie lubelskim liczą ponad 2700 żołnierzy i cały czas powiększają szeregi. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here