Zorganizujmy czas dzieciakom

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na nowe – i jak przekonuje – atrakcyjne zajęcia.

Młody Konstruktor. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wykonać model własnego szybowca i zaprojektować jego fantazyjny kamuflaż, ale także poznać podstawy aerodynamiki oraz wziąć udział w zawodach. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych ze szkół podstawowych z Chełma i powiatu. Szczegółowe informacje, ustalanie terminów i zapisy – Tadeusz Stachniuk, tel. 82 565 21 57.

Warsztaty snycerskie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 lat, które chcą poznać technikę warsztatu snycerskiego oraz rozwinąć się artystycznie w tej dziedzinie. Uczestnicy organizowanych przez MDK zajęć zobaczą, jak wygląda warsztat snycerza oraz zapoznają się z doborem gatunków drewna i jego obróbki do pracy przy rzeźbie. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zdobyć wiadomości niezbędne do pracy jak: ostrzenie dłut oraz zaprojektowanie i wykonanie swojej rzeźby. Zapisy: MDK w Chełmie, ul. Pocztowa 41, tel. 82 565 21 57.

Wybierz się w wirtualną podróż. Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej i Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zapraszają na niepowtarzalne projekcje filmów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem okularów VR. Podczas zajęć uczestnicy udają się w wirtualną podróż do podwodnego świata, w przestrzeń kosmiczną i do prehistorycznego świata dinozaurów. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponad gimnazjalnych z Chełma i powiatu. Szczegółowe informacje, ustalanie terminów i zapisy – Agata Sobczyk, tel. 82 565-21-57. (mg)