Zorza w pieluchach

Podwyższona temperatura, przygaszone światło, przyciszony dźwięk. Do tego przewijaki, podgrzewacze do butelek, pampersy, kocyki i poduszki. Kino Zorza szykuje seanse dla matek z niemowlakami.

Data pierwszego seansu w ramach akcji „Mamy kino dla Mamy” jest nieprzypadkowa – 26 maja. To właśnie w święto mam chełmskie kino zaprasza na seans mamy z małymi dziećmi. Każdy przypadkowy widz, który tego dnia o godz. 11 wybierze się na film, musi liczyć się z tym, że będzie inaczej niż zwykle. Dzieci nie tolerują głośnych dźwięków, dlatego podczas projekcji będzie ciszej. Podczas odwiedzin maleństw będzie też cieplej i widniej. Przytłumione światło pozwoli zarówno na oglądanie filmu, ale też opiekę nad niemowlęciem bez wychodzenia z sali. W dogodnym miejscu porozstawiane będą przewijaki, pampersy, podgrzewacze do butelek, kocyki i poduszki.
– A z okazji Dnia Matki przewidziano upominki – zapewnia Chełmski Dom Kultury na swoim funpage’u.
Jaki film zobaczymy podczas tego nietypowego seansu? O tym zdecydują same mamy w głosowaniu. W internetowej ankiecie póki co wygrywa Podatek od miłości i Cudowny chłopak.
– Po projekcji porozmawiamy z uczestniczkami, aby sprawdzić, co się podobało, co zmienić i czy są zainteresowane uczestnictwem w takich pokazach – dodają organizatorzy.
Pierwsze opinie mam, co do samego pomysłu, są pozytywne. Jeśli tak pozostanie, jest szansa, aby seanse dla matek z niemowlakami organizować cyklicznie. „Zorza” nie jest zresztą pierwszym kinem, które zdecydowało się na takie projekcje. Już od kilku lat popularne w Polsce multipleksy organizują je systematycznie. I choć jest głośniej i więcej zamieszania, cieszą się niesłabnącą popularnością. (mg)