Zostań dawcą

W środę, 11 października, w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. To może uratować komuś życie.


Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie przy ul. Wieniawskiego 15 zaprasza 11 października w godz. 9.00 – 17.00 na „Dzień Dawcy”. Podczas akcji przeprowadzana będzie rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Aby zostać potencjalnym dawcą, wystarczy wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
– Zapraszamy do przyłączenia się do walki z nowotworami i zostania potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych – mówią współorganizatorzy akcji z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. – Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Więcej informacji na temat akcji w Wydziale Informacyjno-Bibliograficznym pod numerem telefonu 82 562 24 84 oraz na stronie Fundacji DKMS. (mo)