Zostań fundatorem sztandaru Chełmianki

Na jesień Zarząd ChKS Chełmianka planuje organizację uroczystości z okazji Jubileuszu 65-lecia powstania klubu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jednym z celów jest ufundowanie Sztandaru Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka. Każdy może stać się fundatorem. Na koncie klubu już pojawiły się pierwsze wpłaty.


– Komitet Fundacyjny Sztandaru Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka został powołany jeszcze w styczniu br. – mówi Grzegorz Gardziński prezes ChKS Chełmianka. – Epidemia koronawirusa przerwała wszystkie prace związane z przygotowaniem uroczystości jubileuszowych. Zawiesiliśmy działania na kilka miesięcy, ale nie ukrywam, że bardzo chcemy taką uroczystość zorganizować. Jednym z celów jest właśnie ufundowanie Sztandaru Chełmskiego Klubu Sportowego. Zarząd podjął już stosowne uchwały, opracował regulamin Komitetu Fundacyjnego Sztandaru. Jeśli przepisy zostaną złagodzone i będzie można zorganizować uroczystość, odbędzie się ona jesienią br. Konkretny termin ustalimy do końca sierpnia.

Komitet, na czele którego stoi prezes Grzegorz Gardziński, ma gromadzić fundusze na sztandar w szczególności w postaci darowizn od osób fizycznych, przedsiębiorstw i instytucji. Jest odpowiedzialny za rozpropagowanie wśród członków, przyjaciół i sympatyków Klubu, przedsiębiorstw, instytucji, osób pełniących publiczne funkcje oraz w różnych środowiskach informacji o potrzebach związanej ze wsparciem inicjatywy ufundowania sztandaru dla Klubu. Fundusze zgromadzone przez „Komitet” zostaną przeznaczone na wykonanie płatu sztandaru wraz z drzewcem i okuciami, a także w miarę możliwości finansowych – zakup istotnych dodatkowych akcesoriów sztandaru (w szczególności gabloty do przechowywania sztandaru) i zorganizowanie uroczystości przekazania i poświęcenia sztandaru. – Komitet rozliczy się co do złotówki z otrzymanych środków – zapewnia prezes Gardziński.

Znana jest już wartość symbolicznych cegiełek fundacyjnych. Bez względu na wysokość wpłaty – każdy zostanie wpisany do Księgi Fundatorów i Darczyńców. Przy wpłacie od 100 zł – fundator otrzyma honorowy dyplom upamiętniający wydarzenie. Przy wpłacie od 500 zł – imienny gwóźdź do drzewca sztandaru z tarczą koloru srebrnego. Przy wpłacie od 1 000 zł – imienny gwóźdź do drzewca sztandaru z tarczą złoconą.

– Symboliczny gwóźdź z głowicą w kształcie tarczy, z ręcznie wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem (lub nazwą) i miejscowością (lub sprawowaną funkcją) fundatora, będzie pamiątkową cegiełką i deklaracją wsparcia każdej osoby, rodziny, firmy lub instytucji, która zamierza w ten sposób potwierdzić na sztandarze swoją obecność w historii Klubu – podkreśla prezes Gardziński. – Na gwoździach fundacyjnych, zgodnie z regulaminem, nie powinno się wskazywać nazw partii politycznych.

Są już pierwsze wpłaty. – Mamy 1 100 zł, czekamy na kolejnych fundatorów – podkreśla prezes Chełmianki. Wpłaty na sztandar należy kierować na konto bankowe klubu: BNP Paribas Bank Polska: 67 1600 1462 0008 7743 7784 5001. W tytule przelewu należy wpisać: „Sztandar – Jubileusz 65 lat Chełmianki”. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here