Zostaw 1% w Lublinie!

Rozpoczęła się trzecia edycja akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt organizowany przez SKENDE oraz sklep IKEA Lublin, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie OPP.


Jest o co się bić! Z roku na rok lubelscy podatnicy przekazują coraz więcej 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W 2016 roku wsparli te organizacje kwotą przekraczającą ponad 23 milionów, a dwa lata później już 27,1 mln.

W ubiegłym roku z 1% za 2019 r. do OPP trafiło rekordowe 34 mln!

Najpopularniejszą organizacją pożytku publicznego, na którą podatnicy z naszego województwa przekazali największą sumę (ponad 7,5 mln zł) była ogólnopolska Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Drugą w kolejności wybieranych OPP było „Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie” z kwotą ponad 2,35 mln zł. Dużą popularnością podatników cieszyły się również : „AVALON – Bezpośrednia pomoc niepełnosprawnym” (ponad 1,57 mln zł) oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” (ponad 1,50 mln zł).

Akcja ProcentujeMY ma na celu zaangażowanie mieszkańców nie tylko do przekazywania 1% podatku, ale oddawania go lokalnym organizacjom. Chętne fundacje i stowarzyszenia, które chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 10 marca. Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej, która w tym roku skupi się bezpośrednio na pokazaniu projektów i inicjatyw, które realizują OPP.

Ale to nie wszystko. Dodatkowo, organizatorzy w ramach dodatkowego wsparcia przygotowali specjalny konkurs grantowy, w którym do wygrania będzie nagroda pieniężna. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY będą mogli wziąć udział w warsztatach, a także bezpłatnie rozstawić swoje stoisko podczas świątecznego jarmarku rękodzieła.

– Przykładamy dużą wagę do współpracy ze społecznościami lokalnymi, ponieważ wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie zaprocentuje w przyszłości. Cieszę się, że po raz kolejny ruszamy z akcją ProcentujeMY. Pamiętajmy, że zostawiając 1% podatku w Lublinie przyczyniamy się do tego, aby nasza najbliższa okolica rozwijała się i zmieniała na lepsze – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.

Obecnie trwa nabór organizacji do projektu. Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: procentujemy@skende.pl. Formularz oraz opis współpracy dostępny jest na stronie: www.skendeshopping.pl.

– Zachęcamy wszystkie organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście do wzięcia udziału w projekcie. Oprócz działań promujących przekazywanie 1% podatku na lokalne OPP, to także doskonała okazja do tego, aby mogły one rozwinąć swoje kompetencje i skorzystać z konkursu grantowego.

Cieszę się, że kolejny raz mamy partnera, który angażuje się na rzecz lokalnych ngo’sów. Organizacje pozarządowe to bardzo ważny element życia naszego miasta, ich aktywność i zaangażowanie przyczynia się do poprawy jakości życia w Lublinie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 34 organizacji pożytku publicznego z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej online. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here