Zostawił rannego na poboczu

Policja szuka świadków zdarzenia, do którego doszło w piątek (4 sierpnia) na krajowej „dwunastce”, w miejscowości Okopy-Kolonia. To tam najprawdopodobniej został potrącony 64-letni mężczyzna.

Około godz. 18 dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że na poboczu drogi (po prawej stronie na kierunku Chełm-Dorohusk) leży nieprzytomny mężczyzna. Na miejscu okazało się, że to 64-latek z gm. Dorohusk. Z charakteru obrażeń wynikało, że mężczyzna został potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na odcinku niedaleko zjazdu na Wólkę Okopską. Nieznany sprawca zostawił poważnie rannego i uciekł.
Mieszkańcy gminy mówią, że w godzinach popołudniowych (ok. godz. 17) na tym odcinku trasy panuje wyjątkowo duży ruch. Niewykluczone, że właśnie wtedy doszło do wypadku.
Policja prosi każdego, kto widział potrącenie, zapamiętał szczegóły i ma jakiekolwiek przydatne informacje o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie bądź najbliższą jednostką. 64-latek przebywa na oddziale intensywnej terapii w chełmskim szpitalu. (pc)