Zrobią drogę w Siennicy Nadolnej

Gmina Krasnystaw przygotowuje się do przebudowy drogi w Siennicy Nadolnej. Podczas ostatniej sesji (29 września) radni wpisali tę inwestycję do tegorocznego budżetu, a wcześniej gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Szacuje się, że prace mogą kosztować ok. 300 tys. zł, a z Funduszu samorząd może pozyskać pieniądze na pokrycie co najmniej połowy kosztów. – Resztę możemy sfinansować ze środków, które już otrzymaliśmy z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Miejscowy samorząd chce skorzystać także z pomocy w ramach drugiej edycji RFIL, którą zamierza wykorzystać na dozbrojenie terenów inwestycyjnych w Siennicy Nadolnej, Wincentowie i Krupcu. – Mamy w tej części gminy około 34 hektarów ziemi z doprowadzoną siecią wodociągowa i gazową oraz linią energetyczną.

Brakuje drogi, która powinna mieć kanał technologiczny i oświetlenie. W ramach inwestycji planujemy również wykonanie jeszcze około 300 metrów wodociągu – dodaje Gajowiak-Powroźnik. Wszystko może kosztować około 3 mln zł, które w całości gmina chce pozyskać z RFIL. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here