Zrobią miejsce dla Marysi

Zazwyczaj przy bloku, w którym mieszka mała Marysia wszystkie miejsca parkingowe są zajęte

Przy ulicy Słowackiego w Świdniku powstanie dodatkowe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. O jego wydzielenie w imieniu mieszkańców poprosił jeden z miejskich radnych i wygląda na to, że skutecznie.


Rejony ulic Niepodległości, Słowackiego czy Konopnickiej to jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc w Świdniku. Znalezienie tu wolnego miejsca parkingowego, zwłaszcza po południu, często graniczy z cudem, a dla niektórych brak parkingów to szczególne utrudnienie.

O wydzielenie przy budynku Słowackiego 12/Konopnickiej 2 dodatkowego miejsca postojowego dla niepełnosprawnych zwrócił się ostatnio do władz Świdnika rady Marcin Magier (klub radnych Waldemara Jaksona). Jak wyjaśnia, mieszka tu 4-letnia niepełnosprawna Marysia, której rodzice potrzebują miejsca postojowego, by bezpiecznie wyjąć dziecko z auta i móc rozłożyć ważący 30 kg wózek.

– Problem z parkowaniem szczególnie nasila się w okresie zimowym, gdyż przejście do daleko zaparkowanego pojazdu jest szczególnie uciążliwe, a ilość miejsc postojowych zmniejsza się przez zalegający śnieg – mówi radny i dodaje, że rodzice dziewczynki kilkakrotnie prosili o wymalowanie koperty, lecz mimo zapewnień ze strony urzędników, do tej pory miejsce nie zostało to wykonane.

Wygląda na to, że wniosek złożony przez M. Magiera przyniesie szybszy skutek. W odpowiedzi na pismo radnego, Urząd Miasta zapewnił, że we wskazanej lokalizacji pojawi się dodatkowe miejsce dla niepełnosprawnych. Ma zostać wymalowane do końca października. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here