Zrobią porządek z drogą w Mościskach

Gmina Rudnik znalazła się na liście zadań zatwierdzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego do dofinansowania w ramach naboru uzupełniającego na 2020 rok z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dzięki dotacji możliwe będzie przystąpienie do realizacji zadania pn. „Remont drogi gminnej w miejscowości Mościska, na długości 600 m”. Wartość kosztorysowa przedmiotowego zadania to 325 tys. zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowi 70 procent i wyniesie 227 tys. zł. Planowany wkład własny gminy Rudnik to z kolei 97 tys. zł. – Zadanie zostanie zrealizowane do lipca 2021 roku.

W ramach prac wykonany zostanie remont drogi gminnej w Mościskach poprzez położenie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku 600 metrów, począwszy od pierwszych zabudowań od strony drogi wojewódzkiej – mówi Dominika Kostek-Portka z gminy Rudnik.

Wieloletnie doraźne naprawy na tym odcinku drogi spowodowały, że nawierzchnia jest bardzo nierówna i pofałdowana, a w okresie wiosennym co roku szybko pojawiają się ubytki. W poprzednich latach droga podlegała remontom cząstkowym, a koszt tych napraw wynosił od 5 do 10 tys. zł. rocznie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here