Zrobią porządek z drogami na Cukrowni

Gmina Krasnystaw otrzyma dotację na przebudowę dróg w osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej. Początkowo wniosek o przyznanie pieniędzy nie znalazł się na liście projektów zaakceptowanych do dofinansowania.

Przetarg na wykonanie robót już ogłoszono, a inwestycja ma być zrealizowana w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy. Pieniądze będą pochodzić z tegorocznego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Początkowo wniosek o przyznanie dotacji nie znalazł się na liście projektów, zaakceptowanych do dofinansowania, ale teraz pojawiły się pieniądze z oszczędności po przetargach na zatwierdzone wcześniej inwestycje – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Część pieniędzy otrzyma właśnie gmina Krasnystaw. Zostaną wykorzystane na gruntowną przebudowę dwóch odcinków dróg, wybudowanych jeszcze latach 70. XX wieku, prowadzących m.in. do kilku bloków zamieszkałych przez ok. 600 osób, a także do Centrum Kultury, Ośrodka Zdrowia i sklepów w Siennicy Nadolnej.

– Planowane prace będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości około 650 m, gdzie trzeba wykonać podbudowę i nową nawierzchnię z kostki, a także wybudować kanał technologiczny i oświetlenie – dodaje wójt.

Z tego samego programu, ale w naborze na 2022 rok, gmina Krasnystaw liczy na dotację na przebudowę prawie 700 m drogi w sołectwie Kasjan, sąsiadującym z Osiedlem Cukrowni. Kosztorysową wartość tej inwestycji szacuje się na około 800 tys. zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here