Zrobią więcej

Gmina Wojsławice ogłosiła kolejne przetargi na remonty gminnych dróg. Dzięki temu, że MSWiA wesprze remont drogi z Trościanki do Witoldowa, samorząd będzie mógł pozwolić sobie na dodatkowe prace w Putnowicach Wielkich i Rozięcinie.

Przed tygodniem pisaliśmy, że gmina Wojsławice otrzymała promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 200 tys. zł zostanie przeznaczone na remont drogi z Trościanki do Witoldowa, która ucierpiała w trakcie ulewy.
– Dzięki pozyskaniu dodatkowych pieniędzy i korzystnej cenie uzyskanej w przetargu na remont tego odcinka drogi, Rada Gminy postanowiła zrealizować dodatkowe zadania – remont drogi w Rozięcinie i w Putnowicach Wielkich – mówi wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski.

W Putnowicach Wielkich remont obejmie 360-metrowy odcinek drogi będący w najgorszym stanie. Remont zakłada wyrównanie istniejącej podbudowy i nawierzchni oraz utwardzenie poboczy. Gmina ogłosiła również przetarg na modernizację siedmiuset metrów odcinka drogi dojazdowej do pól w Rozięcinie. Termin składania ofert mija w tym tygodniu. (w)