Zrobili sobie jaja z kibiców

ChKS CHEŁMIANKA – ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK MAŁY 0:2 (0:1)

0:1 – Czułowski (26), 0:2 – Kutyła (53).

ChKS: Grzywaczewski – Ofiara (57 Karbownik), Cris (62 Knap), Stępień, Nowak, Perdun (76 Boczuliński), Złomańczuk, Marchuk, Korbecki, Kobiałka (76 Bednara), Mroczek.

Nie takiego występu piłkarzy Chełmianki spodziewali się jej kibice, którzy w przedświąteczną sobotę w dość dużej liczbie stawili się na stadionie miejskim w Chełmie. Podopieczni Grzegorza Bonina zawiedli na całej linii. Grającej bez pomysłu drużyny, niewalczącej o każdą piłkę, niestwarzającej sytuacji podbramkowych sympatycy futbolu nie chcą oglądać! Biało-zieloni, krótko mówiąc, zakpili sobie z ponad 800 osób, bo tyle obejrzało mecz ze Świdniczanką. Zrobili sobie z nich wielkanocne jaja!

Chełmianka przez 90 minut nie stworzyła ani jednej stuprocentowej okazji do zdobycia gola! Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim pojedynku przed własną publicznością z Wieczystą również nie wypracowała sobie ani jednej „setki”, nic dziwnego, że zespół trenera Bonina w tym roku w Chełmie nie strzelił jeszcze ani gola.

W sobotnim pojedynku była jedna taka szansa, ale zmarnował ją Bartłomiej Korbecki. Jeszcze przy wyniki 0:0 przedarł się lewą stroną boiska, wbiegł w pole karne i gdyby zagrał do świetnie ustawionego Krystiana Mroczka, ten znalazłby się w stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola. Korbecki, który w sobotę rozegrał najsłabszy meczu z biało-zielonych barwach, za wszelką cenę chciał dołożyć do swojego dorobku kolejne trafienie i z bardzo ostrego kąta starał się zaskoczyć bramkarza rywali.

Nie miał szans na umieszczenie piłki w siatce. Egoistyczne zachowanie najlepszego strzelca gospodarzy sprawiło, że kilka minut później Chełmianka straciła gola. Doświadczony Patryk Czułowski, zresztą były gracz chełmskiej drużyny, ze stoickim spokojem wykorzystał świetną okazję do zdobycia bramki. Inna sprawa, że pomogli mu w tym obrońcy gospodarzy, którzy zostawili go bez opieki. Świdniczanka mogła prowadzić już w 11 min., ale Jakub Grzywaczewski w dobrym stylu obronił strzał Michała Zubera, który znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Jeszcze przed przerwą z ponad 20 metrów piekielnie mocno uderzył Cris Santana da Silva, jednak piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki gości.

Chełmianka do przerwy grała wolno, statycznie, była przewidywalna, nie miała pomysłu na dobrze zorganizowaną w obronie drużynę Świdniczanki. Fatalnie wyglądała w środku pola, przegrywając zdecydowaną większość piłek. Środkowi pomocnicy w zasadzie wyróżnili się tym, że… byli niewidoczni. W obronie drużyna gospodarzy popełniała szkolne błędy, gubiła krycie, a najgorsze, że nie walczyła! W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie.

Wydawało się, że w przerwie trener Bonin dokona roszad w składzie, bo kilku zawodników, m.in. Michał Kobiałka, Cris, Paweł Ofiara aż prosiło się o zejście z boiska już po pierwszych 45 minutach gry. Chełmianka „coś tam” próbowała stworzyć w ofensywie, ale bez wiary w powodzenie i bez większego zaangażowania. Goście z kolei w 53 min. podwyższyli wynik po serii dramatycznych decyzji w obronie podjętych przez graczy Chełmianki. Gdyby nie Grzywaczewski, do którego nie można mieć pretensji o wynik, Świdniczanka odniosłaby w Chełmie wysokie zwycięstwo.

W najbliższą sobotę 6 kwietnia Chełmianka na wyjeździe zagra z Siarką Tarnobrzeg, przeciwnikiem o wiele bardziej wymagającym niż Świdniczanka. Z taką formą, jaką zaprezentowali w starciu z beniaminkiem ze Świdnika Małego, podopieczni Grzegorza Bonina ciężko będzie uzyskać korzystny wynik. Początek meczu o 16.00. (rt)

III LIGA

Wyniki 23. kolejki:

ChKS CHEŁMIANKA – ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK MAŁY 0:2 (Czułowski 26, Kutyła 53), KSZO 1929 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – SOKÓŁ SIENIAWA 3:0 (Pisarek 45 karny, 54, Mazurek II 67), ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI – UNIA TARNÓW 1:0 (Chyła 66 karny), PODLASIE BIAŁA PODLASKA – WISŁOKA DĘBICA 1:3 (Wyjadłowski 24 – Zawiślak 26, Bała 45, 73), KS WIĄZOWNICA – WIECZYSTA KRAKÓW 1:3 (Kasia 51 – Łysiak 8, 27, Kiedrowicz 45), GARBARNIA KRAKÓW – SIARKA TARNOBRZEG 1:1 (Duda 58 karny – Kaliniec 27), WIŚLANIE JAŚKOWICE – CZARNI POŁANIEC 1:2 (Cholewa 40 – Bawor 44 karny, Palonek 76), KARPATY KROSNO – STAR STARACHOWICE 0:2 (Kośmider 32, Szynka 39 karny), AVIA ŚWIDNIK – PODHALE NOWY TARG 0:0.
1. Wieczysta 23 56 66-22
2. Siarka 23 44 41-18
3. Star 23 43 37-18
4. Avia 23 42 44-26
5. Podlasie 23 40 37-21
6. KSZO 1929 23 40 39-26
7. CHEŁMIANKA 23 38 41-39
8. Wiślanie 23 32 37-29