ZST przed jubileuszem

W przyszłym roku Zespół Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko w Chełmie będzie obchodził jubileusz 90-lecia. 12 października br. nastąpi uroczyste otwarcie roku jubileuszowego.

 

Zespół Szkół Technicznych to jedna z największych w mieście placówek oświatowych i na pewno największa spośród wszystkich szkół zawodowych. W 2017 roku szkoła będzie obchodziła jubileusz 90-lecia istnienia. – Chcemy upamiętnić tradycję i sukcesy szkoły, nie tylko przez Galę Jubileuszową, ale również przez podjęcie szeroko zakrojonych działań w ciągu całego roku szkolnego – podkreśla Barbara Baluk, dyrektor ZST. – Czas ten zamierzamy uświetnić licznymi wydarzeniami podkreślającymi dorobek szkoły. Uroczyste otwarcie roku jubileuszowego zaplanowaliśmy na 12 października.

W programie przewidziano m.in.: posadzenie dębu, zakopanie kapsuły czasu, część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz spotkanie grona pedagogicznego związanego ze szkołą od początku jej istnienia, przedstawicieli rady rodziców i uczniów.
– Harmonogram uroczystości jubileuszowych przewiduje cykl spotkań z emerytowanymi nauczycielami, absolwentami, rodzicami absolwentów, prezentację zawodów poprzez pryzmat sukcesów ucznia – absolwenta, popularyzację informacji na temat życia codziennego szkoły, prezentację pasji i zainteresowań uczniów – wymienia dyrektor Baluk. – Uroczystości zakończą się w czerwcu 2017 r. Galą Jubileuszową. Wywiady, wspomnienia, bieżące wydarzenia stworzą możliwość do refleksji nad przeszłością szkoły i zostaną opublikowane w jednodniówkach. Zachęcamy wszystkich, którzy identyfikują się ze szkołą do udziału w wydarzeniach jubileuszowych, przesyłania na adres: zstchelm@onet.pl lub zamieszczania na stronie www.zstchelm.pl wspomnień i anegdot związanych z naszą szkołą – dodaje B. Baluk.
Patronat medialny nad jubileuszem 90-lecia Zespołu Szkół Technicznych sprawuje „Nowy Tydzień”. (ptr)