ZUS prześwietli zwolnienia

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zapowiedział, że chce skorzystać z przysługującego mu prawa i wystąpić do ZUS o kontrolę zwolnień długoterminowych lekarskich, na których przebywają magistraccy urzędnicy. Wśród nich są m.in. Marcin Grel – dyrektor Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy z Zagranicą oraz Krystyna Majówka – dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru.

O swoim zamiarze Jakub Banaszek poinformował na konferencji prasowej. – Chcę skorzystać z przysługującego mi prawa i poprosić Zakład Ubezpieczeń Społecznych, by skontrolował długoterminowe zwolnienia lekarskie urzędników. Nic więcej na ten temat nie będę mówił – stwierdził Banaszek.

Jeszcze w minionym roku na zwolnienie lekarskie poszła Krystyna Majówka, dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru. Dwa tygodnie temu na prawie miesięczne L4 wybrał się Marcin Grel, dyrektor Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy z Zagranicą.

Prezydent Banaszek, decydując się na wystąpienie do ZUS o kontrolę zwolnień, zapewne chce się przekonać, czy urzędnicy rzeczywiście chorują, czy też ich „chorobowe” ma związek z obawą przed ewentualną utratą pracy w magistracie. Zarówno K. Majówka jak i M. Grel należeli do grona najbliższych współpracowników byłej prezydent Chełma, Agaty Fisz. (s)