ZUS przez internet? To możliwe

Chciałbyś kontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bezpiecznie, przez internet? Krasnostawski ZUS przygotował szkolenie dla osób, które chcą poznać Platformę Usług Elektronicznych.

Ekspert ZUS krok po kroku wyjaśni, jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych: zarejestrować konto, sprawdzić swoje dane (np. o składkach, świadczeniach), wysyłać wnioski i dokumenty, czy policzyć prognozę emerytury w specjalnym kalkulatorze.

– Pracownik ZUS podpowie też, jak samodzielnie pobrać z Platformy dokumenty potwierdzające np. okres ubezpieczenia lub opłacane składki, czyli zaświadczenia potrzebne czasami w banku. Pokaże też uczestnikom, jak mogą sprawdzić dane swoich zwolnień lekarskich, kwarantanny i izolacji – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. Z uwagi na pandemię Covid-19 bezpłatne szkolenie odbędzie się przez internet – 18 marca o godzinie 11.00.

Do udziału w wirtualnym spotkaniu wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Udział należy zgłosić przynajmniej dzień wcześniej na adres krasnystaw_szkolenia@zus.pl, podając datę i temat wybranego wydarzenia, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail. Organizatorzy prześlą uczestnikom mailem zaproszenie z linkiem dostępu do szkolenia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here