Zwędzili konsole

Za kradzież konsoli do gier odpowiedzą trzej mieszkańcy powiatu puławskiego – 19-latek i dwóch 16-latków.


Jeden z nich został ujęty już chwilę po kradzieży przez pracownika świdnickiego sklepu; dwóch kolejnych namierzyła policja.
Wydawało się, że przyszli do sklepu, by pooglądać konsole. Jednak, jak się okazało, wcale nie mieli zamiaru ich kupować. Wzięli sprzęt z półki i rzucili się do drzwi wyjściowych. Ich łupem padły trzy konsole do gier o łącznej wartości ponad 4,5 tys. zł. W pościg za złodziejami błyskawicznie ruszyli ochroniarze.
– Pracownikom udało się ująć jednego ze złodziei. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Puław. Młodzieniec został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. .
Policjanci bez problemów ustalili także dane personalne oraz miejsca zamieszkania dwóch pozostałych rabusiów. Okazali się nimi dwaj 16-letni mieszkańcy pow. puławskiego. W trakcie przesłuchania przyznali się do kradzieży. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. (opr. w)