Jak zwiększyć szansę na dobrą pracę

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie organizuje I Targi Pracy. Zaprasza na nie 18 maja w godz. 10-14 do swojej siedziby przy ul. Choiny 2.
– Organizując Targi Pracy, chcieliśmy wesprzeć naszych studentów, w szczególności tych pochodzących z zagranicy. Naszą ideą jest zorganizowana pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy i rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej – mówi mgr Dorota Stefanek-Langham, zastępca kanclerza WSSP im. W. Pola w Lublinie. Podczas targów będą miały miejsce profesjonalne warsztaty trenerów i konsultantów, które poprowadzą m.in. przedstawiciele Instytutu na Rzecz Państwa Prawa poprowadzą warsztaty trenerów i konsultantów. Studenci dowiedzą się, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i założyć własną działalność gospodarczą i jak rozwijać swoje umiejętności. Targi będą również doskonałą okazją do zapoznania się z ofertami praktyk i pracy w kraju i za granicą. Specjalną ofertę przygotował organizator – Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola. – W bieżącym roku powstaje Inkubator Przedsiębiorczości WSSP, który pomaga studentom w stawianiu pierwszych kroków w świecie przedsiębiorczości. Dzięki niemu każdy student WSSP może założyć swoją firmę, nie ponosząc przy tym jakichkolwiek kosztów. Nie jest również konieczna rejestracja własnej działalności gospodarczej. Inkubowane przedsiębiorstwa – start-upy, działają pod opieką WSSP, przy wsparciu jej kadry i całej szkolnej społeczności – wyjaśnia kanclerz uczelni, doc. Henryk Stefanek.
Na zainteresowanych czeka także bogata oferta studiów podyplomowych WSSP. To ponad 50 atrakcyjnych kierunków, takich jak: rachunkowość, obrót towarowy i zarządzanie funduszami UE czy organizacja i zarządzanie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. – W związku z dynamiczną zmianą przepisów w prawie oświatowym wyszliśmy naprzeciw potrzebom nauczycieli oraz pracowników systemu oświaty, przygotowując ofertę studiów podyplomowych, mających na celu np. uzyskanie dodatkowych uprawnień w zakresie nauczania drugiego przedmiotu – dodaje doc. Stefanek. Na wszystkich uczestników Targów czekają niespodzianki – kupony rabatowe i vouchery od wystawców. Targi wspierają urzędy pracy: miejski, powiatowy i wojewódzki oraz Urząd Miasta Lublin. (EM.K.)