Zwyciężył na BMX!

W Nisku zorganizowano dwie kolarskie imprezy, w których brał udział Jakub Rutkowski. Zawodnik GKK Peleton Okszów triumfował w kat. master w Pucharze Polski BMX Racing!


Pierwszym wyścigiem były mistrzostwa Polski pumptrack, czyli jazda po specjalnym torze w kształcie pętli z muldami. Podczas przejazdu zawodnik używa ciała do „pompowania”, aby nabrać prędkości. Drugą dyscypliną był pierwszy Puchar Polski w jeździe na czas BMX Racing. Reprezentant GKK Peleton Jakub Rutkowski zajął 6. miejsce w pumptracku i pierwsze w kategorię masters w Pucharze Polski BMX Racing! Start w tej dyscyplinie był spontaniczny. W czasie przygotowań do sezonu zjazdowego przez pandemię została zamknięta Fabryka Sportu, siłownia, w której Kuba przygotowuje się co roku i musiał szukać innego rozwiązania, aby utrzymać formę.

Pożyczył rower od kolegi i jeździł na najbliższy pumptrack, czyli do Lublina, gdzie są aż trzy tory tego typu. Decyzja o starcie na BMX też pojawiła się spontanicznie. – Nie jeździłem na BMX 9 lat, na szczęście udało się kupić bardzo dobry rower trzy dni przed zawodami – opowiada Jakub Rutkowski. – Specyfikacja toru w Nisku pozwoliła mi wygrać, do kolejnego pucharu potrzebuję więcej godzin na BMX. Niestety, w Chełmie nie ma obiektu, na którym mogę nadrobić braki, więc dalej pozostają wycieczki do Lublina – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here