Życzliwymi bądźmy

W sobotę, 18 stycznia br. rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. W tym roku jego hasłem przewodnim są słowa: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz. 28,2).


To doskonała okazja do budowania atmosfery szacunku i otwartości na chrześcijan innych wyznań oraz czas szczególnej modlitwy o jedność Kościoła. Z tej okazji odbywają się nabożeństwa ekumeniczne, wernisaże i liczne koncerty. Za nami XXIII Dzień Judaizmu i nieszpory ekumeniczne, które w kościele akademickim KUL prowadziła 18 stycznia Wspólnota Chemin Neufa.

W niedzielę w tym samym kościele w ramach Tygodnia Jedności Chrześcijan o godz. 12.30 miała miejsce specjalna msza św., natomiast o 15.30 w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jaczewskiego 4 odbył się ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich, a o 18.00 odprawiono nieszpory w kościele prawosławnym przy ul. Ruskiej 15.

Od 20 do 24 stycznia w kościele akademickim będą sprawowane msze o godz. 12.30. Potem pierwszego dnia o 18.30 odbędzie się nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Ewangelickiej 1. Następnego dnia o godz. 20.00 nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w Metropolitalnym Seminarium Duchownym przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6.

22 stycznia o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II w auli C – 1031 (X piętro), odbędzie się sesja „ O chrzcie ekumenicznie”, a nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione o godz. 18.00 w kościele zielonoświątkowym przy ul. Tatarskiej 5, następnego dnia też o godz. 18.00 – w kościele starokatolickim mariawitów przy ul Paganiniego 1. 24 stycznia o godz. 18.00 w kościele polskokatolickim przy ul. Kunickiego 9., a 25 stycznia o godz. 11.00 chrześcijanie spotkają się na nabożeństwie międzywyznaniowym z okazji Dnia Wolności Religijnej w kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Niecałej 4. Ostatnim akordem tegorocznego Tygodnia Jedności Chrześcijan w Lublinie, będzie msza św. o godz. 18. 00 w kościele rzymskokatolickim w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Jana Pawła II 11. Organizatorami tegorocznych spotkań ekumenicznych są: Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna przy Metropolicie Lubelskim, Polska Rada Ekumeniczna oddział Lublin, Miasto Lublin i Sekcja Ekumenizmu Instytutu Nauk Teologicznych KUL.

Elżbieta Kasprzycka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here