Nie żyje kolejny pieszy

Czarna seria wypadków z udziałem pieszych na drogach powiatu chełmskiego trwa. Tylko w ciągu jednej doby dwie osoby zostały potrącone przez samochód. Jedna z nich zmarła na miejscu.

We wtorek (12 grudnia) po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu człowieka w Czułczycach Kolonii (gm. Sawin).
– Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki volkswagen, 42-letni mieszkaniec gminy Sawin, potrącił znajdującego się na jezdni mężczyznę – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
56-letni pieszy prowadził rower. Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, na dodatek szedł złą stroną jezdni (prawą). Niemal natychmiastowa reanimacja nie odniosła skutku. Mężczyzna zmarł na miejscu.
Kilka godzin później do kolejnego potrącenia doszło w Zawadówce na terenie gm. Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault, 40-letni chełmianin, potrącił znajdującego się na jezdni 43-letniego pieszego, również mieszkańca Chełma. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. – Obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Apelujemy też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności – dodaje podkom. Czyż. (pc)