Żywność czeka na potrzebujących

Do Izbicy w czwartek dotarł kolejny transport żywności dla potrzebujących rodzin. Prawie 16 ton produktów będzie do odebrania przez uprawnione osoby od poniedziałku 31 maja.

– Tym razem z Banku Żywności w Lublinie otrzymaliśmy: szynkę wieprzową i drobiową, kaszę jęczmienną, buraczki, filety śledziowe, powidła, płatki owsiane i herbatniki. Uprawnionych do ich odbioru jest 1556 osób z 587 rodzin, czyli nieco więcej niż przy pierwszym tegorocznym transporcie, który trafił do nas ponad miesiąc temu – informuje Magdalena Przysiężniak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicy.

Dary będzie można odbierać w stałym miejscu, czyli w garażu dawniej klinkierni między 8.30 a 13.00. W poniedziałek 31 kwietnia, i we wtorek 1 czerwca, żywność będzie wydawana dla mieszkańców miejscowości: Izbica, Wólka Orłowska, Tarzymiechy i Kryniczki. W środę, 2 czerwca: dla potrzebujących ze wsi: Tarnogóra, Romanów, Dworzyska, Wał, Topola, Orłów Drewniany i Orłów Drewniany Kolonia, a w piątek (4 czerwca): Wirkowic, Ostrówka, Mchów, Bobliwa, Tarnogóry Kolonii, Ostrzycy, Zalesia, Stryjowa, Orłowa Murowanego i Orłowa Murowanego Kolonii.

GOPS przypomina, że wydawanie paczek nadal będzie się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Odbierające je osoby nie powinny przychodzić z dziećmi ani seniorami, w kolejce muszą zachować dystans społeczny, zakrywać usta i nos, a żywność zapakować we własne opakowania. Dodatkowe informacje można uzyskać w ośrodku pomocy społecznej telefonicznie pod numerem: 84 618 30 52. Paczki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here