1 procent lub nakrętka

Alan Maksymiuk liczy na naszą pomoc. Możemy ją okazać w bardzo prosty sposób: przekazując 1 procent swojego podatku podczas rocznego rozliczenia z fiskusem albo zostawiając plastikowe nakrętki w ZS w Siedliszczu.

– Ewelina i Damian Osoba, nauczyciele z Zespołu Szkół w Siedliszczu proszą o pomoc dla chorego bratanka i chrześniaka – taki apel pojawił się w minionym tygodniu na portalu samorządowym gminy Siedliszcze.
Chłopiec ma 19 miesięcy. Po urodzeniu stwierdzono, że jego mały organizm produkuje zbyt małą ilość melaniny, by jego zakończenia nerwowe były zdrowe, a mięśnie rozrastały się. Alan ma niedowład kończyn dolnych oraz obniżone napięcie mięśniowe w całym ciele. Po długich, bolesnych i specjalistycznych badaniach rozpoznano u niego Chorobę Krabbego oraz zanik nerwu wzrokowego i słuchowego. Chłopiec codziennie bardzo ciężko pracuje, jeżdżąc z mamą na rehabilitację, dzięki czemu umie siadać, potrafi pełzać, lecz ma jeszcze problem z utrzymaniem równowagi. Korzysta także z pomocy psychologa, neurologopedy i wielu innych specjalistów.
– Na całe leczenie, dzięki któremu Alan będzie mógł w miarę możliwości rozwijać się – na codzienną rehabilitację, wizyty u lekarzy i specjalistyczny sprzęt medyczny – potrzebne jest mnóstwo pieniędzy. Dla jego rodziców jest to kwota nieosiągalna – czytamy w komunikacie.
Dlatego potrzebna jest nasza pomoc. W Zespole Szkół w Siedliszczu zorganizowana jest akcja zbierania plastikowych nakrętek z butelek. Przy każdym koszu na śmieci stoją kolorowe pudełka, do których należy wrzucać nakrętki. Każda nakrętka zbliża rodziców chłopca do postawienia go na nogi.
Pomóc Alanowi można także przekazując 1 procent swojego podatku. Należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 1170 pomoc dla Alana Maksymiuk.
Można także dokonywać wpłat na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”: Bank BZ WBK, nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z tytułem przelewu – 1170 pomoc dla Alana Maksymiuk. (mg)