10 medali reprezentantów lubelskiego Sokoła

Niezwykle udanie na rozgrywanych w Siedlcach, Igrzyskach Zrzeszenia LZS w zapasach, wystartowali reprezentanci lubelskiego Sokoła.

Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli aż 10 medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i cztery brązowe.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzieżowej stanęły: Zuzanna Zubowicz (68 kg) oraz Marlena Kister (76 kg, ACSS Lublin). Drugie miejsce zajęła Oktawia Skraińska (65 kg).

W kategorii kadetów srebrny medal wywalczył Ireneusz Głowacki (45 kg), a brązowe Wiktoria Chołodowska (61 kg) z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie orax Paweł Puacz z XXVIII LO w Lublinie (92 kg).

W kategorii młodziczek na drugim stopniu podium stanęły uczennice SP 20: Oliwia Maziarz (39 kg) i Natalia Koper (66 kg), a na trzecim – ich szkolni koledzy: Roni Wójcik (41 kg) i Oliwier Trześniak (68 kg). – Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. To dobry prognostyk przed czekającymi nas jeszcze w tym miesiącu w Budapeszcie Mistrzostwami Europy w sumo, a także Pucharem Polski Kadetów, który na początku listopada odbędzie się w Kraśniku – mówi trener Krzysztof Boryc. KB