100 lat Chóru Parafialnego

Od zawsze tworzyli go i wciąż tworzą wielcy, oddani chórowi pasjonaci. Oni zbudowali pomost międzypokoleniowy, połączyli ludzi o różnych światopoglądach. Chór Parafialny działający przy Parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie już niebawem rozpoczyna świętowanie 100-lecia swojego istnienia.

Uroczystości związane z jubileuszem rozpoczną się już w styczniu – koncertem kolęd w Święto Trzech Króli. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie dzień 8 lipca 2018 r. Wtedy odbędzie się uroczysta Msza Święta Odpustowa z udziałem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego, który objął honorowy patronat nad obchodami.
– Mamy nadzieję, że dla nas, mieszkańców miasta i gminy Chełm rok obchodów istnienia Chóry Parafialnego wpisze się w historię tego regionu i będzie to niezapomniany okres – mówi Henryk Grządkowski, Przewodniczący Komitetu przygotowującego Obchody Jubileuszu. – Byliśmy i jesteśmy wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba: uroczystości kościelne, kościelno-patriotyczne, państwowe, święta, jubileusze, wesela i pogrzeby. Członkowie chóru zawsze byli blisko Boga i ludzi. Piękna historia chóru i piękny Jubileusz wymagają więc szczególnej oprawy. W ramach obchodów zechcemy przedstawić tych, którzy przyczynili się do uwieńczenia i uświetnienia jego 100-letniej historii. W tym celu planujemy wydać monografię, opracować tablo, przygotować wystawę i uzupełnić stroje chórzystów – zapowiada Grządkowski.
Każdy, kto chciałby wesprzeć organizację Jubileusz Chóru Parafialnego może wpłacić dobrowolny datek na konto: 28 8187 0004 2013 0240 2981 0001 z dopiskiem „100-lecie Chóru Parafialnego”. W tych sprawach można kontaktować się z Komitetem Obchodów pod nr tel. 530 914 134 , bądź z kancelarią parafii – tel. 82 565 56 40. (mg)