100-lecie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

Lubelski Związek Piłki Nożnej świętował w sobotę 100-lecie działalności. Piękny jubileusz był okazją do wspomnień i wyróżnienia najbardziej zasłużonych osób dla lubelskiej piłki: zawodników, trenerów, sędziów i działaczy.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Lubelskiej, Zbigniew Bartnik, prezes LZPN, przypomniał początki lubelskiego związku, powołanego do życia 26 lutego 1922 roku. Wspomniał m.in., że już w 1921 r. środowisko piłkarskie w Lublinie chciało powołać związek, ale nie były temu przychylne władze centralne w Warszawie, obawiając się o poziom reprezentacji okręgu lubelskiego.

Wśród zaproszonych na galę nie zabrakło byłych prezesów lubelskiego związku (działającego jeszcze pod nazwą Lubelski Okręgowy Związek Piłki Nożnej) Stanisława Grzelaka, Jana Golana oraz Mariana Rapy, byłego wiceprezesa PZPN i LZPN Adama Olkowicza, a także naszych znakomitych reprezentantów Polski: Władysława Żmudy, Grzegorza Bronowickiego i Tomasza Brzyskiego.

Honorowy patronat nad jubileuszem sprawował marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Partnerami wydarzenia były: Województwo Lubelskie, Krajowa Grupa Spożywcza SA, Polski Cukier, Polskie Przetwory oraz Perła Browary Lubelskie SA. BAS