110 km/h przez Krasnystaw

W minioną sobotę policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który pędził przez miasto z prędkością ponad 110 km/h. Oprócz utraty uprawnień, mężczyzna otrzymał mandat i punkty karne.

W sobotę krasnostawska drogówka prowadziła kontrolę prędkości w Krasnymstawie na ul. Lwowskiej, którą można jechać z prędkością do 50 km/h. Tuż po godz. 17 zarejestrowali prędkość audi. Kierowca pędził 110 km/h!
– Podróżowało z nim dwoje pasażerów – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania. Został też ukarany mandatem w wysokości 400 zł i naliczono mu 10 punktów karnych.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek. Zwłaszcza, że w ostatnich dniach, gdy zrobiło się cieplej, wielu kierowców ponosi fantazja. – Dużo jeżdżę po naszym powiecie, staram się nie przekraczać dozwolonej prędkości i czasem mam wrażenie, że jestem najwolniejszym kierowcą na świecie. Wszyscy mnie wyprzedzają! Z mojej obserwacji wynika, że dużo więcej niż połowa kierowców jeździ za szybko. A później wielkie zdziwienie, jak dochodzi do tragedii i giną ludzie – komentuje jeden z naszych Czytelników. (k)