12-latki z „5” pozazdrościły młodszym kolegom

Chłopcy z SP nr 5 na co dzień trenują piłkę nożną w świdnickiej Avii

Aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku zagrają w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. Do drużyn z „5”, które wygrały powiatowe eliminacje w kategoriach U-8 oraz U-10, w ubiegłym tygodniu dołączyła także drużyna w kat. U-12.


Młodzi piłkarze z SP Nr 5 w grupie uporali się z SP 7 i SP 3 Świdnik oraz w finale wysoko pokonali SP Krępiec.

Zwycięski zespół występował w składzie: Szymon Psiuk, Jakub Lenart, Bartosz Jackowski, Tomasz Rożyło, Kacper Kuciak, Kacper Adamczuk, Kacper Olko, Karol Stojański i Cezary Kanikuła.

W turnieju zagrali także uczniowie z SP nr 5 z rocznika 2009 (z uwagi na wiek nie byli klasyfikowani). Walczyli nie gorzej niż starsi, wygrywając spotkania z SP Piaski, SP Krępiec i SP 7 Świdnik (po rzutach karnych). W nagrodę, podobnie jak zawodnicy z rocznika 2008, otrzymali pamiątkowe medale .

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5 rocznik 2009: Igor Jarosz, Jakub Ślązak, Sebastian Adamiak, Krzysztof Szydłowski, Antek Nowacki, Aleks Wysok, Kennet Kutyła i Ksawery Poniewozik.BAS

Opiekunami zespołów z SP Nr 5 byli trenerzy Wiesław Kołodziej i Grzegorz Martyniuk, który już od 15 lat jest w Świdniku koordynatorem rozgrywek o Puchar Tymbarku. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here