15-latek pomógł ująć zalaną w trupa kierującą

Miała ponad 3 promile, a mimo to wsiadła za kółko. Kto wie, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie przytomność umysłu 15-latka z gminy Rudnik. To dzięki niemu policja szybko ujęła nieodpowiedzialną 54-latkę.

Do nietypowego zdarzenia doszło 24 lipca w Płonce (gmina Rudnik).
– Ok. godz. 21.00 dyżurny otrzymał informację o pijanym kierującym. Na miejsce od razu został wysłany patrol – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Po chwili okazało się, że kilkanaście minut wcześniej 15-letni mieszkaniec gminy Rudnik zauważył, jak do osobowej mazdy wsiada zataczająca się kobieta. Młodzieniec podbiegł do niej, otworzył drzwi auta, a gdy wyczuł woń alkoholu długo się nie zastanawiał i wyjął kluczyki ze stacyjki. – Kobiecie udało się jednak je odzyskać, odpaliła silnik i odjechała. 15-latek zapamiętał jednak część numeru rejestracyjnego jej samochodu, powiedział także policjantom, w którą stronę pojechała.
Kilka minut później mundurowi pojawili się na jednej z posesji w gminie Rudnik. Podejrzana kobieta siedziała w samochodzie, a gdy zobaczyła radiowóz próbowała ponownie zapalić auto. Szczęście w nieszczęściu, że w mazdzie… wyładował się akumulator.
– Kierującą okazała się 54-letnia kobieta. W wydychanym powietrzu miała ponad 3 promile alkoholu – informuje rzecznik krasnostawskiej policji. Mieszkanka gminy Rudnik noc spędziła w Izbie Wytrzeźwień. Już straciła prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem grozi jej do 2 lat więzienia. (kg)