15 milionów do 15 kwietnia!

Ruszyła V edycja Budżetu Obywatelskiego Lublina – w puli jest 15 milionów złotych do wydania na pomysły mieszkańców miasta.
– Po raz piąty proszę mieszkańców Lublina o przedstawienie swoich pomysłów na zmiany w naszym mieście. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego możemy wspólnie zmienić naszą najbliższą okolicę. Liczę na to, że wszyscy chętni lublinianie skorzystają z tej szansy, ponieważ nie ma prostszej metody na zrealizowanie pomysłów mieszkańców niż Budżet Obywatelski – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Nabór projektów trwa do 15 kwietnia. Po raz pierwszy można je składać za pośrednictwem platformy internetowej, bez konieczności drukowania i przynoszenia papierowej wersji wniosku. Jeśli nie mamy komputera, to wniosek można również złożyć za pośrednictwem formularza dostępnego w Biurach Obsługi Mieszkańców. Wnioski są także na stronie internetowej www.lublin.eu/budzetobywatelski. W tym roku, składając wniosek należy dołączyć pisemną zgodę zarządcy terenu, na którym projekt ma być realizowany. Zgłaszać można projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). Nie ma konieczności dołączania listy mieszkańców popierających dany projekt. Na terenie 1 dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe, ale to zastrzeżenie nie dotyczy projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice. (oprac. EM.K.)

Dla osób zainteresowanych pisaniem projektów przygotowany został także cennik miejski. W razie pytań można kontaktować się z Biurem Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro pok. 107, tel. 81 466 25 60 lub pisząc pod adres obywatelski@lublin.eu .
Biuro Partycypacji Społecznej zaprasza na spotkania informacyjne: w sprawie projektów dotyczących zieleni w mieście, wspólnie z Fundacją Krajobrazy w poniedziałek (26 marca) o godzinie 17. 00, w siedzibie Fundacji Krajobrazy, ul. Cyrulicza 3; w sprawie przygotowania i składania projektów Budżetu Obywatelskiego w poniedziałek (9 kwietnia) – dyżur konsultacyjny w godzinach 15. 00 – 18. 00 w Biurze Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro, sala 107.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here