150 tysięcy złotych na Tour de Pologne

150 tys. zł dołoży miasto Chełm do organizacji tegorocznej edycji największego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne. Władze zapewniają, że to skuteczna i efektowna promocja miasta.

Rok temu Tour de Pologne, w którym biorą udział najlepsi kolarze z całego świata, po raz pierwszy w historii zawitał do Chełma. Na ul. Lubelskiej, przy schodach prowadzących do bazyliki NNMP, zorganizowano finał pierwszego etapu imprezy. Transmisje z wydarzenia obiegły cały świat, a prezydent Chełma Jakub Banaszek zapowiadał, że być może miasto pojawi się na trasie Tour de Pologne także w 2022 r. Tak rzeczywiście się stanie.

– Tym razem w naszym mieście zorganizowany zostanie start drugiego etapu zawodów, który rozpocznie się 31 lipca – informuje Damian Zieliński z urzędu miasta Chełm.

Na stronie Tour de Pologne pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Drugi etap zawodów w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. – Rozpocznie się w Chełmie, trzecim pod względem liczby ludności mieście województwa lubelskiego. Na trasie do zdobycia będą aż trzy premie lotne. Pierwsza w Hrubieszowie, druga w Tomaszowie Lubelskim i ostatnia w Szczebrzeszynie – czytamy na stronie wyścigu. Po drodze zaplanowano jeszcze dwie premie górskie czwartej kategorii. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu, gdzie będą musieli pokonać blisko 9-kilometrową rundę wokół „perły renesansu”.

Trwa wyznaczanie trasy przejazdu kolarzy przez Chełm.

– Chełmski samorząd, podobnie jak w roku ubiegłym, postanowił skorzystać ze skutecznej, ale i efektownej formy promocji miasta, jaką oferuje organizacja etapu niezwykle popularnego, również w skali globalnej, wyścigu Tour de Pologne. Wydarzenie transmitowane będzie bowiem przez stacje telewizyjne z całego świata, relacjonowane przez stacje radiowe oraz opisywanie przez dysponujące dużymi zasięgami serwisy internetowe – podkreśla. Chełm dołoży do organizacji imprezy 150 tys. zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here