18. tytuł mistrzowski Karola Serwina

Świdniczanin Karol Serwin po raz 18. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski

Wciąż w mistrzostwach Polski nie ma mocnych na Karola Serwina. Zawodnik KM Champion Świdnik w rozgrywanych na boisku klubu sportowego Chełm w Stryszowie zawodach wywalczył 18. tytuł mistrzowski!

– Trasa była wymagająca, było też bardzo gorąco, więc jak na pierwszy start w tym roku, to mieliśmy ciężką przeprawę – mówi o zawodach Karol Serwin. – Cieszę się, że udało mi się poprawić wiele elementów w stosunku do zeszłego roku. Nie mam już takiego parcia na wyniki, ale trenowanie pozostaje moja ogromną pasja, która wciąga coraz bardziej, a nie nudzi – dodaje świdniczanin.

Tuż za Serwinem, podobnie jak przed rokiem w Świdniku, uplasował się Dawid Wacławczyk z Biotopu Myślenice. Trzecie miejsce tym razem zajął Wojciech Pałasz, reprezentant gospodarzy, zawodnik UKS Aquila Stryszów.

Krajowy championat w trialu rowerowym odbył się już po raz 35. W zawodach wystąpiło 40 zawodników z Polski oraz 30 z zagranicy, którzy walczyli o puchar wiceprezesa PZKol Tomasza Kramarczyka.

Podium w komplecie wypełnili podopieczni… Karola Serwina. Najlepszy był mistrz świata z 2018 roku Austriak Thomas Pechhacker. Drugie miejsce zajął złoty medalista mistrzostw świata juniorów Niemiec Oliver Widman, a trzecie siódmy w rankingu światowym, Słowak Samuel Hlavaty.