18. tytuł mistrzowski Karola Serwina

Świdniczanin Karol Serwin po raz 18. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski

Wciąż w mistrzostwach Polski nie ma mocnych na Karola Serwina. Zawodnik KM Champion Świdnik w rozgrywanych na boisku klubu sportowego Chełm w Stryszowie zawodach wywalczył 18. tytuł mistrzowski!


– Trasa była wymagająca, było też bardzo gorąco, więc jak na pierwszy start w tym roku, to mieliśmy ciężką przeprawę – mówi o zawodach Karol Serwin. – Cieszę się, że udało mi się poprawić wiele elementów w stosunku do zeszłego roku. Nie mam już takiego parcia na wyniki, ale trenowanie pozostaje moja ogromną pasja, która wciąga coraz bardziej, a nie nudzi – dodaje świdniczanin.

Tuż za Serwinem, podobnie jak przed rokiem w Świdniku, uplasował się Dawid Wacławczyk z Biotopu Myślenice. Trzecie miejsce tym razem zajął Wojciech Pałasz, reprezentant gospodarzy, zawodnik UKS Aquila Stryszów.

Krajowy championat w trialu rowerowym odbył się już po raz 35. W zawodach wystąpiło 40 zawodników z Polski oraz 30 z zagranicy, którzy walczyli o puchar wiceprezesa PZKol Tomasza Kramarczyka.

Podium w komplecie wypełnili podopieczni… Karola Serwina. Najlepszy był mistrz świata z 2018 roku Austriak Thomas Pechhacker. Drugie miejsce zajął złoty medalista mistrzostw świata juniorów Niemiec Oliver Widman, a trzecie siódmy w rankingu światowym, Słowak Samuel Hlavaty.

Wyniki

Elita 20”
1. Karol Serwin (KM Champion) 570
2. Dawid Wacławczyk (Myślenice) 470
3. Wojciech Pałasz (Aquila Stryszów) 180

Elita MTB
1. Marek Bielówka (Biotop Myślenice) 480
2. Paweł Reczek (Eskimoo Rabka) 390
3. Jakub Król (niezrzeszony) 360

Elita OPEN
(o Puchar wiceprezesa PZKol.)
1. Thomas Pechhacker (Austria) 690
2. Oliver Widmann (Niemcy) 620
3. Samuel Hlavaty (Słowacja) 600

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here