230 tys. zł na trzynastki dla urzędników

Miasto Krasnystaw nie wie, ile jednostki mu podległe oraz szkoły wydały na tzw. trzynaste pensje. To co najmniej dziwne, bo pieniądze te są przecież przekazywane niżej właśnie z miasta. Tak jest wszędzie i Krasnystaw nie jest tu wyjątkiem. Wiemy za to, ile kosztowały trzynastki dla urzędników.

Na początku ubiegłego tygodnia zwróciliśmy się do urzędu miasta Krasnystaw z prośbą o informację, ile miasto wydało na tzw. trzynastki dla pracowników urzędu, ale i dla jednostek jemu podległych, a także nauczycieli ze szkół prowadzonych przez magistrat. Pieniądze na dodatkowe, trzynaste pensje pochodzą z budżetu państwa, ale trafiają do urzędów miast, czy gmin i tam są dzielone na poszczególne jednostki. Nie inaczej jest w Krasnymstawie, dlatego zdziwiła nas odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od burmistrza miasta.

– Jeśli chodzi o jednostki podległe i nauczycieli szkół proszę zwrócić się bezpośrednio do tych podmiotów, gdyż nie dysponujemy takimi danymi – napisał do nas Robert Kościuk. Wiadomo natomiast, ile miasto wydało na trzynastki dla pracowników urzędu. – Dodatkowe wynagrodzenia roczne zostały wypłacone w dniu 3 lutego dla 66 pracowników, łącznie 233 722 zł, co stanowi 3541 zł brutto na osobą – informuje Kościuk. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here