25. Finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę (15 stycznia) po raz 25. zagra dla wszystkich Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie rolę koordynatora po raz 12. pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są firmy AZART i MELIX.

Te wyjątkowe dźwięki Orkiestry emitowane są dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom (dzięki WOŚP udało się doposażyć chełmską pediatrię i zakład pielęgnacyjny). W tym roku w akcji weźmie udział 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1600 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata.

W sobotę do Decaffencji

W sobotę (14 stycznia) od godz. 18 w kawiarni Decaffencja wystąpią: Bimber Boys, Cuda Wianki, Good Band i Kataryna. Zespoły zagrają dobrze znane i lubiane utwory, jak też premierowe kawałki. Wstęp po wrzuceniu datku do orkiestrowej puszki (kwota minimalna 15 zł). Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 82 563 00 81. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA.

Niedziela (15 stycznia):

Nauka pierwszej pomocy, bieg i zdrowy festyn na deptaku

Od godz. 11-13 potrwa na deptaku festyn pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”. Stoiska z wystawcami zachęcającymi do prowadzenia zdrowego trybu życia, nauka pierwszej pomocy ze stacją ratownictwa i zwiedzanie wnętrza karetki pogotowia, a do tego konkursy i licytacje oraz znakomita grochówka i możliwość upieczenia własnych kiełbasek na przenośnych ogniskach za datek do puszki na szczytny cel.
Z kolei o godz. 12 rozpocznie się bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. To jedna z dwóch takich imprez organizowanych we wschodniej Polsce. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Organizatorami są Szkoły dla Dorosłych Wiliams i sklep Metro, a koordynatorem chełmski radny Artur Juszczak.
W finale imprezy na deptaku planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego.

Turniej w Falconie

Od godz. 14-16 w obiekcie strzelnicy Falcon przy ul. Mickiewicza 41 odbędzie się WielkoOrkiestrowy Turniej Strzelecki. W zawodach mogą wziąć udział również ci, którzy do tej pory nie mieli kontaktu z bronią. Szczegółowe informacje na profilu strzelnicy Falcon na Facebooku.

Koncert w IV LO

O godz. 16:00 rozpocznie się koncert w sali gimnastycznej IV LO przy ul. św. Mikołaja. Wystąpią solistki: Anna Sułkowska, Anna Kostkiewicz i Natalia Kramek oraz zespoły Koty, Yaroo i Formacja Nokaut. Nie zabraknie oczywiście licytacji, a zawodnicy MKS Sambo Chełm zajmą się rejestracją potencjalnych dawców szpiku. Koncert organizuje firma Matera Music.

Kierowcy na start

Orkiestrowych atrakcji nie zabraknie również pasjonatów motoryzacji. Tym razem jednak Automobilklub Chełmski zaprasza do Lublina. Tam, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej 32 (o godz. 10.25) spotkają się uczestnicy 12. Wielkoorkiestrowego Rallysprintu. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają puchary i „największe dyplomy świata”, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Wpisowe w wysokości min. 30 zł do orkiestrowej puszki. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane!

To nie wszystko!

W tym roku w finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to na pl. Łuczkowskiego około godz. 20 wzlecą w niebo chińskie lampiony.
Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 25. Finału. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata, np. przekazując przedmioty na licytację lub ciekawy i inspirujący pomysł, prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP, Grzegorzem Gorczycą (nr tel. 502 342 117) lub e-mailem akchelmski@hoga.pl. Zapraszamy też do sztabu w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5. Informacje na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Tam też zapraszamy łowców okazji na wielką licytację przeróżnych przedmiotów i usług. SIE MA! Grzegorz Gorczyca