320-kilometrowe rekolekcje

Ruszyły zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę, która wyruszy, jak zwykle 3 sierpnia. Wielu pątników pójdzie na te szczególne rekolekcje w drodze już po raz kolejny.


Od 29 lipca przed lubelską archikatedrą czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Tam każdy będzie mógł się zapisać do dowolnej grupy, a wyruszy ich z Lublina dziewiętnaście. Będzie też możliwość wsparcia funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą”. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, w nawiązaniu do 100. rocznicy objawień w Fatimie, jest „W szkole Matki Bożej Fatimskiej” Konferencje wygłosi redemptorysta – ks. Piotr Koźlak.
Samochody bagażowe będą ustawione już od godz. 7.00 przy ul. Unii Lubelskiej. Pielgrzymi wyruszą z placu przed katedrą w trzech kolumnach ok. godz. 8. 30 po porannej mszy św. i przejdą w ciągu 12 dni około 320 km. Wcześniej, bo 1 sierpnia, wyruszą pątnicy z Chełma. Z główną kolumną połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu, skąd pomaszerują zanieść liczne intencje do Pani Jasnogórskiej. EK