4,4 mln zł na walkę ze skutkami pandemii

Mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy pojawił się w ostatni czwartek na rynku miejskim w Krasnymstawie. Podczas wydarzenia starosta krasnostawski odebrał symboliczny czek opiewający na 4,4 mln zł. Pieniądze mają zostać wykorzystane do walki ze skutkami pandemii.

Specjalnie oznakowany bus, który wyruszył w trasę po województwie lubelskim, ma odwiedzić wszystkie powiaty by, dotrzeć z informacją o formach wsparcia dla przedsiębiorców realizowanych w Powiatowych Urzędach Pracy. Na spotkaniu w Krasnymstawie, w którym uczestniczyli m.in. Marek Nowosadzki – wicestarosta krasnostawski oraz Andrzej Jakubiec – zastępca dyrektora PUP w Krasnymstawie, lokalni przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o możliwościach wsparcia oferowanych w ramach tarczy antykryzysowej.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy na czele z Markiem Neckierem – wicedyrektorem ds. organizacji i funduszy WUP, odpowiadali na pytania zainteresowanych. Do Krasnegostawu przyjechał też wicemarszałek województwa lubelskiego Zdzisław Szwed, który wręczył na ręce starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka i dyrektora PUP w Krasnymstawie Janusza Rzepki symboliczny bon opiewający na 4,4 mln zł.

Środki pochodzące z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, przekazane zostały na walkę ze skutkami COVID – 19. Pomoc skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw i udzielana za pośrednictwem PUP. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here