5 nowych tras, tysiące przewodników

Z okazji jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich turyści dostaną nowe foldery, ulotki, mapy i informatory.
Nowe przewodniki promować będą pięć tematycznych tras turystycznych – m.in. szlakami żydowskich mieszkańców Lublina czy staromiejskimi zaułkami. Jeden z przewodników dedykowany ma być ludziom młodym, którzy znajdą się w nim informacje o miasteczku akademickim, miejscach rozrywki czy różnego rodzaju aktywności, np. Zalewie Zemborzyckim czy Arenie Lublin. Specjalne miejsce w folderze poświęcone jest odbywającym się rokrocznie w naszym mieście festiwalom. Zmianę przeszły też inne lubelskie wydawnictwa miasta.

– Informatory turystyczne zostały odświeżone i zaktualizowane – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza. Informatory w pięciu językach zostały przygotowane w liczbie 9000 sztuk. Ratusz zamówił też ponad 16 tysięcy ulotek. Materiały tuż przed nowym sezonem turystycznym trafią do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, który ma dwa oddziały: Jezuicka 1/3 oraz Port Lotniczy Lublin a także do jedenastu restauracji i lokali, które zdobyły tytuł „Miejsca Inspiracji”. W tych punktach pojawią się również kieszonkowe mapy turystyczne miasta w odświeżonej formie wizualnej w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Przewodniki drukowane są również w języku hebrajskim.
(EM.K.)