5 tysięcy uczniów postawiło na rower

Tegoroczna kampania „Rowerowa Wiosna” zakończyła się sukcesem. Przez dziesięć dni aż 4942 uczniów i uczennic z 36 lubelskich szkół aktywnie dojeżdżało do szkoły – wybierając rower, rolki czy hulajnogę.

– Zwiększyła się liczba klas biorących udział w kampanii (aż 471 – akcja dotyczy klas 4-8 szkół podstawowych) w stosunku do zeszłego roku – podkreśla Michał Wolny, z Porozumienia Rowerowego. Najbardziej aktywne klasy, których uczniowie najczęściej wybierali rowery, otrzymały zbiorowe wejściówki na Aqua Lublin lub na warsztaty w Domu Słów czy Galerii Labirynt.

– Dzięki wsparciu finansowemu sponsora głównego kampanii „Rowerowa Wiosna”, czyli LPEC S.A., w tym roku aż osiem najbardziej aktywnych „rowerowo” szkół w Lublinie otrzymało rowerowe parkingi – dodaje Michał Wolny. Parkingi dla rowerów powinny przed placówkami pojawić się jeszcze w czerwcu. Nagrody zwycięzcy odebrali w niedzielę, 16 czerwca podczas EkoPikniku Rodzinnego na „Słonecznym Wrotkowie”.

Uczą, jak bezpiecznie jeździć po ulicach

„Rowerowa Wiosna” jest też kampanią edukacyjną. W tym roku odbyło się 30 zajęć praktycznych z bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. W czerwcu uczniowie z pięciu lubelskich szkół wzięli udział w „holenderskich”, praktycznych egzaminach na kartę rowerową, poruszając się z instruktorem po lubelskich ulicach. – Tego typu egzamin odbył się w tym roku w pięciu lubelskich podstawówkach – SP nr 2, SP nr 22, SP nr 32 i SP nr 52 i SP „Skrzydła” – informuje Michał Wolny.

Organizatorem „Rowerowej Wiosny” jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka – Porozumienie Rowerowe we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, w ramach Loverowego Lublina. Kampania jest finansowana przez Miasto Lublin. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here