50 lat!

Minęło pół wieku, od kiedy w budynku przy ul. Wójtowicza 9 w Rudzie-Hucie zabrzmiał pierwszy dzwonek na lekcje. Z tej okazji Zespół Szkół szykuje uroczystość, na którą zaprasza wszystkich sympatyków placówki.

Uroczystość rozpocznie się 9 czerwca o godz. 8.45 przemarszem spod szkoły do Kościoła Parafialnego. O godz. 9 odbędzie się msza św., a tuż po niej zgromadzeni znów powrócą do szkoły, aby odsłonić tablicę poświęconą Bronisławowi Asprasowi, inicjatorowi budowy szkoły w Rudzie-Hucie, który był jednocześnie jej kierownikiem w latach 1954-1969.
Następnie o godz. 10.40 rozpocznie się oficjalna część uroczystości, podczas której nie zabraknie rysu historycznego placówki. Podczas uroczystości ogłoszone zostaną także wyniki Konkursu Wiedzy o Henryku Michale Kamieńskim – patronie Gimnazjum. O godz. 12 uczniowie zaprezentują część artystyczną, a tuż po niej zaplanowano wystąpienia zaproszonych.
– Wśród nich będzie m.in. gość z Argentyny: Henryk Wiktor Kamieński, potomek patrona Gimnazjum – mówi Dorota Sawicka, wicedyrektor Zespołu Szkół w Rudzie-Hucie. (mg)