50-lecie działalności zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chojeńcu

W sobotę, 8 czerwca, w sali Zespołu Szkół w Siedliszczu odbędą się uroczystości z okazji pięćdziesięciolecia działalności zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chojeńcu.

Główną częścią uroczystości jubileuszowych będzie nabożeństwo dziękczynne z udziałem władz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 11.30. O godz.14.00 rozpocznie się „popołudnie wspomnień”, ilustrujące historię zboru, a o godz. 17.00 charytatywny koncert piosenek Anny German w wykonaniu Magdaleny Malisz.

– Działalność Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na ziemi chełmskiej rozpoczęła się w drugiej dekadzie XX wieku, kiedy powstały zbory adwentystyczne w Chełmie, Rejowcu Fabrycznym i Siedliszczu – informuje pastor Remigiusz Krok. – W związku z tym, że dużą część wyznawców stanowili osadnicy, po drugiej wojnie światowej wspólnoty te niemal przestały istnieć.

W 1969 roku na nowo rozpoczęła się działalność Kościoła na terenie Chojeńca, kilka kilometrów od Siedliszcza. Kościół Adwentystów, oprócz działalności kultowej, prowadzi także działalność charytatywną, a także działalność z zakresu promocji zdrowego stylu życia.

Więcej o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego można przeczytać na: www. adwent.pl. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here