500 zł na dzidziusia

1 stycznia w Kraśniczynie wystartował program „Wyprawka dla Malucha”. Rodzice każdego noworodka otrzymają od gminy 500 zł.

Kokon niemowlęcy, poduszka antywstrząsowa, kołderka, materac, kocyk, śpiochy, pieluchy oraz grzechotka wraz z listem od wójt gminy Kraśniczyn – to tylko niektóre prezenty dla nowo narodzonych mieszkańców gminy. 1 stycznia Kraśniczyn ruszył z programem „Wyprawka dla Malucha”.

– Narodziny dziecka to ważne wydarzenie dla każdej rodziny. Jako wójt pragnęłam włączyć się w ten radosny moment i tym gestem przywitać malucha na świecie. Liczę, że dzięki takim małym inicjatywom oraz inwestycjom w modernizację miejscowej Szkoły Podstawowej, którą już projektujemy, przyczynimy się do rozwoju naszych rodzin, a nasza gmina będzie chętniej wybierana jako miejsce do zamieszkania, życia i wychowania dzieci – mówi Monika Grzesiuk, wójt gminy Kraśniczyn.

Wyprawka to jednak przede wszystkim jednorazowe wsparcie dla rodziców w postaci 500 zł. Dotyczy ono tylko dzieci urodzonych od 1 stycznia 2022 r.

Aby otrzymać wyprawkę, należy dopełnić kilku formalności. Wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie internetowej www.ugkrasniczyn.pl lub w GOPS w Kraśniczynie. Warunkiem otrzymania upominku dla malucha jest zameldowanie rodziców lub opiekuna prawnego na terenie gminy oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Krasnymstawie. Do programu rodzice mogą zgłaszać dzieci do 3 miesiąca życia. Przypominamy, że oprócz 500 zł od gminy rodzice mogą się ubiegać o stałą pomoc w ramach rządowego programu 500+. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here